• Filetoyu fondü için daha büyük, ısırık büyüklüğünde küpler halinde kesin. Mantarları kuru ve temizle ovalayın. Pırasayı temizleyin, yıkayın ve 1 cm kalınlığında halkalar halinde kesin. 2-3 dakika içinde ısırmaya dayanıklı olana kadar kaynar tuzlu suda pişirin, bir elek içine dökün, soğuk söndürün ve iyice kurulayın.

  • Daldırma için uzun bir behere yumurta sarısı, bal ve 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Yağı dökün ve her şeyi kremalı mayonezle püre haline getirin, karıştırıcıyı her zaman aşağıdan yukarıya doğru yönlendirin. Hardal ve krem ​​légère karıştırın ve mayonez altında yavaş yavaş karıştırın. Tarhun otunu yıkayın ve kurulayın, yaprakları tutun, ince doğrayın ve karıştırın. Tuz, karabiber ve limon suyu ile tatlandırın.

  • Sobadaki fondü kabındaki yağı veya yağı yavaşça eritin veya ısınmasına izin verin (pot neredeyse üçte iki dolu olmalıdır). Rechaud üzerine yerleştirin ve yağın 170-180 ° ısınmasına izin verin. İçinde tuttuğunuz tahta kaşık çubuğuna küçük kabarcıklar yükseldiğinde yağ yeterince sıcaktır.

  • Et küplerini, pırasayı ve mantarları eğin ve sıcak yağda pişirin – eti zevkinize bağlı olarak orta veya kanlı bir çekirdekle, sonra tuz ve karabiberle pişirin. Daldırma ile servis yapın.

  • Fondü bourguignonne